ZALOGUJ SIĘ
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
   
WYSZUKIWARKA I DZIAŁY
całe porady  tytuły
zaznacz działy do przeszukania
(brak wyboru = wszystkie działy)
PHP
MySQL >
PostgreSQL
SQLite
Perl
Java
XML
XSLT
XPath
WML
SVG
RegExp
Wyszukiwarki
Ochrona
VBScript
Google Plus
XHTML/CSS
JavaScript
Grafika
Flash
Photoshop
Windows
Linux
Bash
Apache
Procmail
E-biznes
Explorer
Opera
Firefox
Inne porady
   
KURSY, DOKUMENTACJE
Własne:
XHTML/CSS
JavaScript
ActionScript
WML, RSS, SSI
Pozostałe:
PHP
MySQL
Java API
więcej...
   
użytkowników online: 13
W CZYM MOGĘ POMÓC?


   
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
Gratulacje i dzięki! Trafiłem tu przypadkiem poszukując informacji na temat php+mysql. Wiele polskich stron powiela identyczne przykłady, klonuje te same kursy i lekcje... ten serwis okazał sie inny. Zasada "problem - rozwiazanie - wyjaśnienie" zdaje egzamin - zapewnia jasną, jednoznaczną i pewną pomoc w konkretnym przypadku. Porady są warte swojej ceny, przede wszystkim ze względu na przyjazną (także dla początkujących) formę i treść oraz bogate i stale powiększane zasoby. Polecam i pozdrawiam!

Kamil Dmowski
Polski Czerwony Krzyż

   
GALERIA FOTOGRAFII
   
PORADY - tysiące sprawdzonych rozwiązań dla programistów i webmasterów
aktualizacja porady: 2006-11-23 20:15:24

[PHP][Bezpieczeństwo] Jak wyłapać roboty sieciowe podszywające się pod przeglądarki?

PROBLEM

Chcesz wyłapać roboty sieciowe, które naśladują przeglądarki aby je np. zablokować.

ROZWIĄZANIEnoselect

Sporo robotów sieciowych przemierza bezkresne zasoby Sieci i bezlitośnie oraz beznamiętnie zajmuje się albo atakami na witryny, albo indeksuje wszystko, jak leci i przeciąża łącza. Cywilizowane roboty sieciowe, jak wyszukiwarka Google, są łatwe do identyfikacji, bowiem same się przedstawiają i nie działają potajemnie.

Jednak cała masa robotów to "samo zło". Atakują serwisy, wysyłają przez formularze oferty reklamowe, ciągną wszystko jak leci, przeciążają łącza i wysysają transfer niczym wampiry krew. Czosnek nie pomoże, wierz mi... Kołki z osiki możesz nastrugać, ale to na nic. Natomiast odrobina kodu PHP powinna spełnić swoje zadanie.

Zakonspirowane roboty sieciowe udają przeglądarki, więc badanie nagłówka USER AGENT nie przyniesie zwykle rezultatu. Oczywiście solidne roboty tak dobrze udają przeglądarki, że ich nie wykryjesz, ale pozostałe łatwo wpadną w nasze ręce, bo nie są specjanie dopracowane. Mają często tylko zmieniony nagłówek, więc wyłapiemy je innym sposobem.

Pamiętaj tylko o jednym - to co wyłapiemy może być też normalnymi przeglądarkami (ale nietypowymi) lub poprawnymi narzędziami, np. do odczytu kanałów RSS. Nie blokuj więc wszystkiego co nałapiesz:-) W naszym logu odłożą się mniej więcej takie zapisy, z adresem IP, nagłówkiem przeglądarki i odpytywaną stroną:

195.226.230.58 -  /formularz.php
83.19.199.122 - Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1) - /katalog/?q=zapytanie

Sprawdzam więc adresy IP takich robotów i np. znajduje, że 195.226.230.58 to Hard Rock Cafe w Kuwejcie. Mam pewność, że to robot z kafejki internetowej. Mogę spokojnie wyblokować albo ten jeden adres albo od razu cały zakres należący do tego dostawcy usług: 195.226.230.0 - 195.226.230.63. I po kłopocie, nie będą już otrzymywał reklam przez formularz kontaktowy.

Oto skrypt do łapania ukrywających sie robotów:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
UWAGA! To tylko fragment strony! Całą zobaczysz po opłaceniu abonamentu!

ZALOGUJ SIĘ I ZAMÓW ABONAMENT ABY KORZYSTAĆ Z TEJ CZĘŚCI SERWISU
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
Dostęp do oglądanej strony jest płatny.
Całą zawartość strony zobaczysz
po zalogowaniu się i opłaceniu abonamentu.
 
Jeżeli nie masz konta użytkownika, założ konto!
   
Oto garść powodów, dla których warto założyć konto użytkownika:
Założenie konta użytkownika jest proste i bezpłatne.
Od razu zobaczysz kilka wybranych porad gratis.
Po opłaceniu abonamentu otrzymasz dostęp do wszystkich porad.
Przystąpisz do Programu Partnerskiego, który pozwala uzyskać darmowy abonament!
Zaprenumerujesz przydatny newsletter z poradami i nowościami.
Będziesz mieć dostęp do własnej, wygodnej aktówki i profilu.
Zyskasz możliwość korzystania z różnych promocji i upustów dla klientów serwisu.
Oto garść powodów, dla których warto zamówić abonament:

W jednym miejscu znajdziesz tysiące fachowych porad, kursy, encyklopedię pojęć oraz przydatne narzędzia, dzięki czemu nie tracisz czasu, impulsów telefonicznych i pieniędzy na pozyskiwanie wiedzy. Tutaj dostaniesz gotowe i sprawdzone rozwiązania problemów, z którymi spotykasz się w praktyce.

Dzięki poradom dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie, aby tworzyć profesjonalne serwisy i rozwiązania. Doradzę Ci, jak skonstruować i wypromować swoje strony, zwiększyć oglądalność, pozyskać klientów i rozwinąć biznes w Internecie, który będzie przynosił zyski!

Kody programów i skrypty działają natychmiast po wstawieniu ich na strony WWW. Tylko tutaj znajdziesz tak wiele unikatowych algorytmów, autorskich pomysłów i przydatnych artykułów. Dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo, zwiększyć wydajność oprogramowania i poprawić jakość serwisów WWW i baz danych.

Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo programowaniem oraz tworzeniem stron WWW, co gwarantuje bardzo wysoką jakość i skuteczność opisywanych rozwiązań. Potwierdzają to opinie użytkowników. Możesz też liczyć na pomoc i wsparcie przy wdrażaniu porad na własnej stronie.

Nie musisz wydawać kilku tysięcy złotych na programistów, konsultantów, promocję czy też reklamę swojej witryny. Te same efekty osiągniesz czytając porady i stosując się do konkretnej wiedzy, która podana jest w sposób przyjazny nawet dla laika.

Nigdzie nie kupisz książek, czasopism i publikacji, które w cenie abonamentu dostarczą Ci tak wiele gotowych rozwiązań. Na żadnych szkoleniach i kursach nie zdobędziesz tylu praktycznych umiejętności i wiadomości. Dzięki zdobytej wiedzy znacznie podniesiesz swoje kwalifikacje i znajdziesz o wiele lepszą pracę.

Z serwisu korzystają zarówno początkujący webmasterzy, jak i największe polskie firmy, banki, dostawcy usług internetowych, wykładowcy, webdeweloperzy oraz agencje interaktywne. To potwierdzenie jakości i wysokiego poziomu informacji - sprawdzanej i weryfikowanej w praktyce przez wielu niezależnych klientów.

Zamawiając abonament pomagasz rozwijać serwis, który będzie Ci służyć jeszcze większą ilością porad i rozwiązań, lepszym wsparciem technicznym oraz unikatowymi, fachowymi publikacjami, których realizacja wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy.

Skorzystasz z Programu Partnerskiego - biorąc w nim udział możesz zapewnić sobie BEZPŁATNY dostęp do serwisu z poradami!

Słowa kluczowe dla porady

skrypt PHP, skrypty PHP, porady, porady php, programowanie php, kurs php, folder, user agent, user-agent, useragent

 
  © 1996-2017 & Reporter.plo serwisieabonamentwarunki korzystaniaNocleg Dojazd MapaRSSCookieskontakt