ZALOGUJ SIĘ
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
   
WYSZUKIWARKA I DZIAŁY
całe porady  tytuły
zaznacz działy do przeszukania
(brak wyboru = wszystkie działy)
PHP
MySQL >
PostgreSQL
SQLite
Perl
Java
XML
XSLT
XPath
WML
SVG
RegExp
Wyszukiwarki
Ochrona
VBScript
Google Plus
XHTML/CSS
JavaScript
Grafika
Flash
Photoshop
Windows
Linux
Bash
Apache
Procmail
E-biznes
Explorer
Opera
Firefox
Inne porady
   
KURSY, DOKUMENTACJE
Własne:
XHTML/CSS
JavaScript
ActionScript
WML, RSS, SSI
Pozostałe:
PHP
MySQL
Java API
więcej...
   
użytkowników online: 15
W CZYM MOGĘ POMÓC?


   
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
Nie jestem webmasterem, ale i na mnie zrobiła wrażenie szybkość reakcji Darka na mój problem. Jego kompetencja i przede wszystkim zupełnie niemodna w dzisiejszych skomercjalizowanych czasach - zwykła ludzka życzliwość dla innego człowieka. Tacy ludzie to dziś gatunek niemal wymarły...

Leszek
Wojskowy Instytut Medyczny

   
GALERIA FOTOGRAFII
   
PORADY - tysiące sprawdzonych rozwiązań dla programistów i webmasterów
aktualizacja porady: 2010-02-04 11:26:26

[PHP][MySQL] Jak wykonać profesjonalny system logowania i dostępu na hasło?

PROBLEM

Chcesz stworzyć profesjonalny system do rejestrowania użytkowników, logowania na hasło, przypominania haseł i wylogowania.

ROZWIĄZANIEnoselect

Wielokrotnie zastrzegałem się, że takiego systemu nie opiszę. Z prostego powodu - każda witryna stosuje inny system logowania ponieważ jest on pisany pod konkretne cele i założenia. Stąd opcje i możliwości systemu zwykle są bardzo różne. Postanowiłem jednak napisać w miarę uniwersalne rozwiązanie, które można przemodelować do innego wariantu.

System logowania to jedna z bardziej złożonych części każdego serwisu. Musi być niezawodny, spełniać pewne standardy i dodatkowo musi być na tyle prosty, aby jakiekolwiek zmiany w przyszłości były możliwe, szczególnie gdy ma służyć całemu serwisowi w wielu różnych działach.

Kilka założeń naszego systemu:
• rejestracja wymaga potwierdzenia listu z odnośnikiem wysyłanego do użytkownika po wypełnieniu formularza - to bardzo ważne, bo zapobiega zapisaniu przypadkowych osób do systemu i spełnia rolę systemu antyspamowego
• dane wpisywane do formularza rejestracji są testowane pod względem poprawności, podanie adresu e-mail jest obowiązkowe
• hasła użytkowników są szyfrowane
• jest możliwość przypomnienia hasła, jeżeli użytkownik o nim zapomni
• użytkownik może zmienić swoje dane w ograniczonym zakresie
• do zalogowania wykorzystywany jest mechanizm sesji

Jeszcze raz kładę nacisk na fakt, że każdy system jest inny. Jeden pozwala zmienić adres e-mial użytkownika, inny nie, bo groziłoby to poważnymi konsekwencjami. Jeden zezwala na skasowanie konta użytkownika, inny nie, bo spójność danych zostałaby naruszona, jeżeli ten użytkownik brał udział w dyskusjach na forum lub dodawał treści do serwisu. A zauważ co by się stało gdyby nowy użytkownik założył konto o takim samym loginie, jak miał poprzedni użytkownik...

Różnych drobnych, ale istotnych niuansów jest wiele. Dlatego podstawą jest solidne zaplanowanie systemu logowania i przemyślenie, jakie dane będą potrzebne. Jeżeli wiesz co chcesz uzyskać możesz przystąpić do pracy.

Baza danych

Mój plan jest już w głowie. Pierwsza czynność to stworzenie tabeli o nazwie logowanie w bazie danych, która będzie przechowywała informacje o użytkowniku:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
UWAGA! To tylko fragment strony! Całą zobaczysz po opłaceniu abonamentu!

ZALOGUJ SIĘ I ZAMÓW ABONAMENT ABY KORZYSTAĆ Z TEJ CZĘŚCI SERWISU
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
Dostęp do oglądanej strony jest płatny.
Całą zawartość strony zobaczysz
po zalogowaniu się i opłaceniu abonamentu.
 
Jeżeli nie masz konta użytkownika, założ konto!
   
Oto garść powodów, dla których warto założyć konto użytkownika:
Założenie konta użytkownika jest proste i bezpłatne.
Od razu zobaczysz kilka wybranych porad gratis.
Po opłaceniu abonamentu otrzymasz dostęp do wszystkich porad.
Przystąpisz do Programu Partnerskiego, który pozwala uzyskać darmowy abonament!
Zaprenumerujesz przydatny newsletter z poradami i nowościami.
Będziesz mieć dostęp do własnej, wygodnej aktówki i profilu.
Zyskasz możliwość korzystania z różnych promocji i upustów dla klientów serwisu.
Oto garść powodów, dla których warto zamówić abonament:

W jednym miejscu znajdziesz tysiące fachowych porad, kursy, encyklopedię pojęć oraz przydatne narzędzia, dzięki czemu nie tracisz czasu, impulsów telefonicznych i pieniędzy na pozyskiwanie wiedzy. Tutaj dostaniesz gotowe i sprawdzone rozwiązania problemów, z którymi spotykasz się w praktyce.

Dzięki poradom dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie, aby tworzyć profesjonalne serwisy i rozwiązania. Doradzę Ci, jak skonstruować i wypromować swoje strony, zwiększyć oglądalność, pozyskać klientów i rozwinąć biznes w Internecie, który będzie przynosił zyski!

Kody programów i skrypty działają natychmiast po wstawieniu ich na strony WWW. Tylko tutaj znajdziesz tak wiele unikatowych algorytmów, autorskich pomysłów i przydatnych artykułów. Dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo, zwiększyć wydajność oprogramowania i poprawić jakość serwisów WWW i baz danych.

Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo programowaniem oraz tworzeniem stron WWW, co gwarantuje bardzo wysoką jakość i skuteczność opisywanych rozwiązań. Potwierdzają to opinie użytkowników. Możesz też liczyć na pomoc i wsparcie przy wdrażaniu porad na własnej stronie.

Nie musisz wydawać kilku tysięcy złotych na programistów, konsultantów, promocję czy też reklamę swojej witryny. Te same efekty osiągniesz czytając porady i stosując się do konkretnej wiedzy, która podana jest w sposób przyjazny nawet dla laika.

Nigdzie nie kupisz książek, czasopism i publikacji, które w cenie abonamentu dostarczą Ci tak wiele gotowych rozwiązań. Na żadnych szkoleniach i kursach nie zdobędziesz tylu praktycznych umiejętności i wiadomości. Dzięki zdobytej wiedzy znacznie podniesiesz swoje kwalifikacje i znajdziesz o wiele lepszą pracę.

Z serwisu korzystają zarówno początkujący webmasterzy, jak i największe polskie firmy, banki, dostawcy usług internetowych, wykładowcy, webdeweloperzy oraz agencje interaktywne. To potwierdzenie jakości i wysokiego poziomu informacji - sprawdzanej i weryfikowanej w praktyce przez wielu niezależnych klientów.

Zamawiając abonament pomagasz rozwijać serwis, który będzie Ci służyć jeszcze większą ilością porad i rozwiązań, lepszym wsparciem technicznym oraz unikatowymi, fachowymi publikacjami, których realizacja wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy.

Skorzystasz z Programu Partnerskiego - biorąc w nim udział możesz zapewnić sobie BEZPŁATNY dostęp do serwisu z poradami!

Słowa kluczowe dla porady

system logowania php, logowanie do serwisu, zalogowanie, zalogować, logować, logowanie do systemu, logowanie do cms, logowanie w php, logowanie oparte na sesjach, sesje, proste logowanie, skrypt logowania php, bezpieczeństwo, bezpieczeństwa, zabezpieczenie, bezpiecznie, ochrona, zabezpieczenie stron www, logowanie użytkownika, panel logowania, logowanie na stronie, logowanie do strony, okno logowania, skrypt PHP, skrypty PHP, porady, porady php, programowanie php, baza danych mysql, bazy danych, kurs php, kurs mysql, ochrona danych, bezpieczeństwo danych, polityka bezpieczeństwa, md5, szyfrowanie md5, systemy logowania, szyfrowanie danych md5, haszowanie, szyfrowanie jednostronne, losowe hasło, hasło login, strona z logowaniem, system logowania, strona na hasło, dostęp na hasło, panel admina, panel administratora, panel administracyjny, rejestracja, rejestracja osób, wstawianie rekordu, skrypt rejestrujący, wylogowanie, tworzenie rejestracji, aktywacja konta, przypominanie hasła, przypominać hasło, email z potwierdzeniem, zarządzanie treścią, profile użytkowników

 
  © 1996-2017 & Reporter.plo serwisieabonamentwarunki korzystaniaNocleg Dojazd MapaRSSCookieskontakt