ZALOGUJ SIĘ
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
   
WYSZUKIWARKA I DZIAŁY
całe porady  tytuły
zaznacz działy do przeszukania
(brak wyboru = wszystkie działy)
PHP
MySQL >
PostgreSQL
SQLite
Perl
Java
XML
XSLT
XPath
WML
SVG
RegExp
Wyszukiwarki
Ochrona
VBScript
Google Plus
XHTML/CSS
JavaScript
Grafika
Flash
Photoshop
Windows
Linux
Bash
Apache
Procmail
E-biznes
Explorer
Opera
Firefox
Inne porady
   
KURSY, DOKUMENTACJE
Własne:
XHTML/CSS
JavaScript
ActionScript
WML, RSS, SSI
Pozostałe:
PHP
MySQL
Java API
więcej...
   
użytkowników online: 10
W CZYM MOGĘ POMÓC?


   
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
Na początku, kiedy zobaczyłem, że ktoś chce jakiejś opłaty za pomoc w tworzeniu stron ryknąłem śmiechem - potem przyszły problemy... i zaryzykowałem. Druga rzecz to: nie chciałem "kopiować". Ale prawda jest taka: są lepsi, bardziej doświadczeni i... czasem trzeba poprosić o pomoc, a jak poświęca się na to trzecią cześć życia, to nic dziwnego, że nie chce się swoich "sekretów" zdradzać za darmo. Skorzystałem z "algorytmy.pl" i naprawdę jestem z tego w 100% zadowolony, polecam - dla zawodowców (co się uczą) i amatorów (można skorzystać z gotowego rozwiązania).

Tomasz Czypicki
Cybernoxa

   
GALERIA FOTOGRAFII
   
PORADY - tysiące sprawdzonych rozwiązań dla programistów i webmasterów
aktualizacja porady: 2009-06-15 19:27:11

[MySQL][PHP] Jak wykonać system do newsów, artykułów, aktualności, zapowiedzi?

PROBLEM

Chcesz umieścić na swojej stronie newsy, zapowiedzi, aktualności, wydarzenia, teksty i inne materiały periodyczne.

ROZWIĄZANIEnoselect

W zasadzie każda strona powinna dysponować działem "aktualności", gdzie publikowane są newsy dotyczące samej strony i/lub wydarzeń związanych z branżą, której strona dotyczy.

System newsów nie jest trudny w realizacji. Wymaga jednak zatroszczenia się o kilka szczegółów. Skrypty można podzielić na dwie części - dla czytelników i dla administratora, który wprowadza newsy.

W części administracyjnej musi być opcja edytowania i kasowania tekstu, dodawania treści i zdjęcia (jeżeli news ma być ilustrowany), wyszukiwania newsów do edycji oraz pokazywania np. 50 ostatnio dodanych tekstów.

Użytkownicy oglądający newsy muszą mieć je porcjowane (pokazanie 1000 newsów na jednej stronie byłoby niepoważne), również muszą korzystać z wyszukiwarki i oczywiście po kliknięciu w tytuł powinni zobaczyć całą treść newsa.

Wszystkie newsy będą sortowane według daty publikacji. Jeżeli data publikacji będzie "z przyszłości", wtedy news nie pojawi się. Dzięki temu można wstawiać newsy, które będą same "dodawać się" dowolnego dnia o dowolnej godzinie.

Ważne jest też, aby skrypty były proste do modyfikacji i ewentualnej rozbudowany systemu. Poniższe rozwiązania możesz bardzo łatwo zmienić i przerobić do własnej, nawet nietypowej postaci.

Skrypty będą dwa. W dowolnym katalogu musisz umieścić skrypt dla użytkowników index.php. Może to być katalog np. /newsy/. W nim musisz utworzyć katalog img/ gdzie będą składowane obrazki i nadać mu prawa do zapisu dla każdego (chmod 777). I drugi katalog admin/, gdzie znajdzie się skrypt dla administratora newsów, też o nazwie index.php.

Zacznijmy od skryptu tworzącego tabelę i skryptu dla administratora. Tabelę możesz utworzyć następującym skryptem:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
UWAGA! To tylko fragment strony! Całą zobaczysz po opłaceniu abonamentu!

ZALOGUJ SIĘ I ZAMÓW ABONAMENT ABY KORZYSTAĆ Z TEJ CZĘŚCI SERWISU
login:
hasło:
przypomnij hasło
załóż konto użytkownika
(i zobacz kilka porad gratis)
Dostęp do oglądanej strony jest płatny.
Całą zawartość strony zobaczysz
po zalogowaniu się i opłaceniu abonamentu.
 
Jeżeli nie masz konta użytkownika, założ konto!
   
Oto garść powodów, dla których warto założyć konto użytkownika:
Założenie konta użytkownika jest proste i bezpłatne.
Od razu zobaczysz kilka wybranych porad gratis.
Po opłaceniu abonamentu otrzymasz dostęp do wszystkich porad.
Przystąpisz do Programu Partnerskiego, który pozwala uzyskać darmowy abonament!
Zaprenumerujesz przydatny newsletter z poradami i nowościami.
Będziesz mieć dostęp do własnej, wygodnej aktówki i profilu.
Zyskasz możliwość korzystania z różnych promocji i upustów dla klientów serwisu.
Oto garść powodów, dla których warto zamówić abonament:

W jednym miejscu znajdziesz tysiące fachowych porad, kursy, encyklopedię pojęć oraz przydatne narzędzia, dzięki czemu nie tracisz czasu, impulsów telefonicznych i pieniędzy na pozyskiwanie wiedzy. Tutaj dostaniesz gotowe i sprawdzone rozwiązania problemów, z którymi spotykasz się w praktyce.

Dzięki poradom dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie, aby tworzyć profesjonalne serwisy i rozwiązania. Doradzę Ci, jak skonstruować i wypromować swoje strony, zwiększyć oglądalność, pozyskać klientów i rozwinąć biznes w Internecie, który będzie przynosił zyski!

Kody programów i skrypty działają natychmiast po wstawieniu ich na strony WWW. Tylko tutaj znajdziesz tak wiele unikatowych algorytmów, autorskich pomysłów i przydatnych artykułów. Dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo, zwiększyć wydajność oprogramowania i poprawić jakość serwisów WWW i baz danych.

Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo programowaniem oraz tworzeniem stron WWW, co gwarantuje bardzo wysoką jakość i skuteczność opisywanych rozwiązań. Potwierdzają to opinie użytkowników. Możesz też liczyć na pomoc i wsparcie przy wdrażaniu porad na własnej stronie.

Nie musisz wydawać kilku tysięcy złotych na programistów, konsultantów, promocję czy też reklamę swojej witryny. Te same efekty osiągniesz czytając porady i stosując się do konkretnej wiedzy, która podana jest w sposób przyjazny nawet dla laika.

Nigdzie nie kupisz książek, czasopism i publikacji, które w cenie abonamentu dostarczą Ci tak wiele gotowych rozwiązań. Na żadnych szkoleniach i kursach nie zdobędziesz tylu praktycznych umiejętności i wiadomości. Dzięki zdobytej wiedzy znacznie podniesiesz swoje kwalifikacje i znajdziesz o wiele lepszą pracę.

Z serwisu korzystają zarówno początkujący webmasterzy, jak i największe polskie firmy, banki, dostawcy usług internetowych, wykładowcy, webdeweloperzy oraz agencje interaktywne. To potwierdzenie jakości i wysokiego poziomu informacji - sprawdzanej i weryfikowanej w praktyce przez wielu niezależnych klientów.

Zamawiając abonament pomagasz rozwijać serwis, który będzie Ci służyć jeszcze większą ilością porad i rozwiązań, lepszym wsparciem technicznym oraz unikatowymi, fachowymi publikacjami, których realizacja wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy.

Skorzystasz z Programu Partnerskiego - biorąc w nim udział możesz zapewnić sobie BEZPŁATNY dostęp do serwisu z poradami!

Słowa kluczowe dla porady

skrypt PHP, skrypty PHP, porady, porady php, programowanie php, baza danych mysql, bazy danych, kurs php, kurs mysql, dodawać edytować usuwać rekordy, system newsów, system aktualności, cms, tworzenie panelu aktualności, edycja tabeli MySQL w PHP, edycja bazy MySQL, modyfikacja danych, edycja danych, napisać system newsów, folder, fotografie, fotografia, fotografii, fotki, fotka, plik graficzny, pliki graficzne, zdjęcie, zdjęcia, zdjęciu, hasło login, panel admina, panel administratora, panel administracyjny, system do newsów, wyszukiwanie w bazie danych, system news, system zarządzania treścią, system artykułów, edycja mysql, zarządzanie treścią

 
  © 1996-2017 & Reporter.plo serwisieabonamentwarunki korzystaniaNocleg Dojazd MapaRSSCookieskontakt